100% TIKRAS?!

Email Spausdinti

Kur deimantai,- ten aistros, pinigai, aferos bei norai greitai pralobti,pasinaudojant žmonių neišmanymu ar žinių apie brangakmenius ir jų savybes stoka. Tuo tikslu Lietuvoje pasirodė  firmos , kurios prisidengusios kilniais jausmais  prekiauja išaugintais-sintetiniais briliantais.

        “1OO % tikras  briliantas išaugintas naudojant Jūsų mylimo žmogaus plaukų,  anglies krislus“ dar patikslinama. – medaus geltonio,  subtilios žalsvos ir sodraus granato raudonio spalvų. – teigiama reklaminiuose lankstinukuose ir siūloma kreiptis į atstovybes susikūrusias Lietuvoje.

   Dažnam žmogui net nekyla  klausimas -  ar išaugintas briliantas, gali būti I00% tikras, Nors kiek apsiskaičiusiam pirkėjui  aišku,jog kad tai tik pigus marketinginis triukas, nes kažin ar tame deimante rastume  jums brangaus žmogaus DNR ? Ir kaip žmogaus dalelių anglies  krislai gali išlikti ,kai deimanto auginimo proceso metu temperatūra  ir slėgis pasiekia tūkstančius laipsnių ir atmosferų- jau tokia mineralų sintetinimo technologija.

  Po popiežiaus Jono Pauliaus mirties , jam kažkada priklausęs WVGolf  buvo pardavinėjimas dešimtis kartų. Ypač vaizdingai pardavimai vyko Amerikoje. Pirkėjai paprastai mielai užkimba ant patrauklaus marketingo jauko. Popiežius buvo  visų mylimas ir populiarus žmogus , kaip gi nenorėsi jo mašinos?

  Taip ir su išaugintais briliantais -esmė legenda . Nes šiaip žmogus, vargu ar susidomės tokiu padirbiniu ir dar labai brangiu,kai briliantų stygiaus pasaulyje nėra. Sintetinio deimanto  kaina rinkoje- nedidelė, o pardavėjai prašo už ji dešimtis kartų daugiau nei kainuoja briliantas su sertifikatu,  teigdami ,kad  jame yra mylimo žmogaus plaukas, tačiau DNR ekspertizės patvirtinančios tai- nesiūlo. Vargu ar  įmanoma?

        Gemologijoje , bet koks natūralus mineralas įvardijamas savo vardu. pvz.: rubinas , safyras, opalas ,briliantas ir t.t. Prie pavadinimo niekada nerasite pridėto žodžio : tikras , natūralus . Kas kita , kai mineralas yra susintetintas  , arba pagerintas . Tada,   taip ir įvardijama :  sintetinis rubinas, pagerintas briliantas,   Šiuolaikinės technologijos  padeda pagerinti mineralo spalvą, švarumą,, užpildyti, plika akimi matomus intarpus, debesėlius, ir kt.  Tai visada nurodoma akmens charakteristikoje. Terminai  tikras , netikras, padirbtas, perdirbtas iš viso  nenaudojami. Ar gi nebūtų keista , jeigu jums pasiūlytų pirkti  tikrus kvepalus, arba tikrus batus .

Be abejo, deimantus padirbti, naudojant įvairias technologijas,išmokta jau  seniai. Tokia  dirbtinė medžiaga turi panašią į deimanto kristalinę struktūrą ir kitas savybes ir daugiausia naudojami techniniams reikalams, nes rimtoje juvelyrikoje toks padirbinys neturi vertės- jis yra niekalas,nes čia įprasta  naudoti per milijonus metų gamtos sukurtus mineralus su savo savybėmis, už ką ir mokami pinigai.Taigi, sintetiniai padirbiniai niekada neprilygs gamtos sukurtam mineralui ir neturės nieko bendra su žmogaus plaukais, oda , kaulais ir kitomis kūno dalimis. Šiuo atveju pirkėjas gali rinktis - tikėti arba ne. Jeigu jums norisi manyti  ir  tikėti ,kad turite mylimo asmens kūno dalelę,-tikėkite,tai jūsų laisvė rinktis,tik ar verta?

Linkiu sėkmės įsigyjant savo gyvenimo brangakmenį.

Ekspertė gemologė Alma Dūdienė