Straipsniai

Žydrosios vilties prakeiksmas

Gražuolis deimantas buvo pavogtas iš šventyklos  Indijoje  16 –to a. viduryje. Manoma, jog ten jis puošė Budos statulą – kaip trečioji akis. Žyniai prakeikė vagis, o prasidėjusi deimanto kelionė po pasaulį - nežadėjo nieko gero.

Skaityti daugiau

   

Spalvoti BRILIANTAI – šiandien geidžiama investicija

Pastarąjį dešimtmetį spalvoti mineralai – kvarcų, berilų, turmalinų ir kitų grupių spalvoti brangakmeniai tapo madingi, paklausūs ir populiarūs  rinkoje. Žinoma, spalvoti briliantai  pamažu, tačiau stabiliai ir užtikrintai  įsitvirtino rinkoje.

Skaityti daugiau

   

Sėkme girtis nevalia

Sėkmingas žmogus pirmiausiai yra laimingas žmogus, tačiau girtis sėkme jokiu būdu negalima. Labai klysta tie, kurie mano, jog sėkmingas laikotarpis tęsis amžinai. Taip nebūna, - tikina juvelyrikos galerijos "ALMA diamonds" savininkė Alma Dūdienė. - Netgi pačius sėkmingiausius ištinka krizės, jie patiria atoslūgius."

Skaityti daugiau

   

Kaip pasirinkti papuošalus su brangakmeniais

Ką reikėtu žinoti renkantis brangakmenius?

Kiekvienas brangakmenis yra unikalus ir originalus savo svoriu, spalva, švarumu, apdirbimu. Nuo šių pagrindinių parametrų, vadinamais 4c, priklauso jo vertė ir kaina.

Skaityti daugiau

   

Juvelyrika reaguoja į rinkos pokyčius

Pasaulinę rinką labiausiai koreguoja naftos kainos. Į šiuos pokyčius jautriai reaguoja auksas ir brangakmeniai.


Kaip rodo šimtmečių praktika, aukso gaminiai ir deimantai yra viena iš patikimiausių investicijų. Didžiųjų ekonominių krizių bei karų laikotarpiai parodė, kad šis duetas idealiai saugojo turtą bei prestižą. Daugelyje valstybių vykę karai nuniokojo nekilnojamąjį turtą, o žmonėms teko bėgti palikus namus, žemes, gamyklas. Auksas ir brangakmeniai, tegu ir pusvelčiui išmainyti į duoną, išsaugojo šimtus gyvybių ir leido vėl atsistoti ant kojų.

Skaityti daugiau

   

JUVELYRIKA ŠIANDIEN

   Lietuvės, apimant visus etnografinius regionus, turi gilias papuošalų nešiojimo tradicijas. Tačiau šiuo metu, kai sovietmetis įnešė savo "palikimą" ir supratimą apie aukso spalvą, akmenis, kai šalia sėkmingai gyvuoja pigi ir brangi bižuterija, įvairiausi pakaitalai,- tradicijos papuošalų srityje formuojasi iš naujo. Tiksliau jų Lietuvoje, imant "atgimimo laikotarpį" iš viso nėra.

Skaityti daugiau

   

Gemologija – mokslas apie mineralus

Gemologja tai mokslas tyrinėjantis mineralus-akmenis, jų  atsiradimą  ir sudėtį.
Gemologija šiandien glaudžiai susijusi su daugybe mokslo sričių - mineralogija, genetika geologija, archeologija ir kt. Būtent išsamus žvilgsnis į mineralogiją padėjo genetikams ištirti žmogaus genomą. Nėra žmoguje nei vieno organo kuriame nerastume atskirų mineralų grupių.

Be to šiandien gemologija - tai ir astrofizika ir kibernetika ir ontogenija (mokslas apie paveldimumą mineraluose) ir galų gale astrologija, kurioje tiek daug rašoma apie brangakmenių

ir mineralų gydomąsias galias, kad galiausiai priskiriama jiems būtų ir nebūtų savybių.

Norėtųsi apginti visus mineralus, nes gamta taip viską sutvarkė, kad nėra nei vieno akmenėlio,

kuris pakenktų žmogui. Taigi tvirtinimas, kad „man netinka perlai“ arba “man būtina nešioti tik  smaragdus“, arba “vienas aleksandritas prišaukia vienatvę“ ir kitos, liaudiškai tariant – pasakos ir legendos kuriomis meistriškai naudojasi bobutės, būrėjai, magai ir visokio plauko apsišaukėliai.

Skaityti daugiau

   

Aukcijonai 2OO8 rugsėjis – gruodis

AUKCIONAI    2OO8 rugsėjis – gruodis
Vieni garsiausių brangenybių aukcionų  kuriuos rengia Criestie`s ir Sotheby`s visame pasaulyje vyksta nuo rugsėjo iki gruodžio.     Žymiausi, Ženevos –Amsterdamo- Paryžiaus- Milano- Londono- Niujorko- Honkongo- Dubajaus viešbučiai sutinka  gerbėjus bei pirklius.

Skaityti daugiau

   

Atgimimo kultas

Galingieji mados diktatoriai, intensyviai siūlantys pagrindines papuošalų tendencijas, pagaliau atsigręžė į patį gaminį. Prieš keletą dešimtmečių gimusi minimalizmo era, kuri papuošalus vertė slėptis, susilieti su rūbais, neišsiskirti iš bendro silueto, pamažu traukiasi. Šiandieninė mada pabrėžia žmogaus individualumą, jo originalumą, norą būti pastebėtam. Kiekvienas juvelyrikos kūrinys pažeria ištisą kompoziciją minčių ir asociacijų.

Skaityti daugiau