Aleksandritas

ALEKSANDRITAS          

 Aleksandritas – itin reta ir brangi chrizoberilo atmaina. Akmuo pavadintas Rusijos caro Aleksandro – II ojo garbei. Nes buvo atrastas 1834 metais balandžio 17 dieną, per jo gimtadienį.

Labiausiai vertinamas dėl savo sugebėjimo chameleoniškai keisti spalvas .Dienos šviesoje – žalias,-  vakare prie dirbtinio apšvietimo raudonai violetinis, rudas. Ypač retai pasitaiko mineralai, turintys “katės efektą”.

 Akmens kietumas pagal Moosą – 8,5. Sudėtis – berilio aliuminatas su įv. priemaišomis.

Randamas Ceilone, Zimbabvėje, Birmoje, Brazilijoje, Madagaskare, JAV, Rusijoje ir kt.

Aleksandritas pasižymi regeneracinėmis savybėmis, laikomas stipriu laimės simboliu. Brangakmenio spalvų kaita priklauso nuo  apšvietimo  ir žmogaus sugebėjimo jautriai reaguoti į žalią šviesą. Geležies ir chromo priemaišos suteikia mineralui  intensyvius žaliai–geltonus, violetinius iki tamsiai raudonų atspalvius.

 Aleksandritas – brangus mineralas. Mėgiamas juvelyrų dėl savo chameleoniško nepastovumo.

Vienas iš stambiausių egzempliorių masėje 185 karato, buvo rastas Šri-Lankoje. Vašingtone, Smitsonovskio muziejuje saugomi 171, bei 114 karatų kristalai. Anglijos karalienės saugykloje yra mineralas su “katės akies” efektu masėje 313,2 karato.

 Aleksandritas liaudyje pelnęs akmens “atsiskyrėlio” šlovę, būk tai atnešąs vienatvę. Iki šių dienų sklando kalbos, jog negalima šio akmens nešioti po vieną, nes tai prišaukia vienatvę. Norėtųsi apginti šį puikų brangakmenį ir pasakyti jog tai – netiesa. Pirmuose aprašymuose jis apibūdinamas, kaip džiaugsmo ir gerų pokyčių simbolis. Ypač palankus kūrybinį darbą dirbantiems  žmonėms: žurnalistams, menininkams, aktoriams, rašytojams. Šeimininką jis nuolat skatins ieškoti naujovių, keistis, kurti, niekada nesikartoti ir nestovėti vietoje. Tai tarsi mažas varikliukas ant jūsų kūno.

Astrologai jį laiko labai stipriu mineralu, sveikatos barometru. Mylėdamas šeimininką jis perspės apie nelaimes bei ligas ir darys tai ypač vaizdžiai – keisdamas spalvas.

 Kaip ir rubinas jis simpatizuoja stiprioms, valingoms asmenybėms. Dažniausiai tai skorpionai, šauliai, jaučiai bei liūtai.

 Jeigu žmogus atvira, švaria širdimi, drąsiai nugalėdamas kliūtis, žengia per gyvenimą - aleksandritas taps puikiausiu pagalbininku ir ištikimu draugu.

Ekspertė gemologė Alma Dūdienė

There is no image in this category

 

 

 

Phoca Gallery