Akvamarinas

AKVAMARINAS

    Akvamarinas puikus - žalsvai melsvo  atspalvio, vandens skaidrumo brangakmenis. Tai berilo atmaina, kuri turi savybę  gaudyti saulės šviesą ir keisti spalvą prie dirbtinio apšvietimo. Nuo žalsvo iki mėlyno, kartais švelniai violetinio atspalvių. Neretai akvamarinus vadina tauriaisiais berilais. Pavadinimas kilęs nuo lotyniškojo “aqua” – vanduo, “marinus “ – jūrinis,

    Kaip pasakoja graikų legendos, šis mineralas mistiškai susijęs su jūra. Ne tik dėl savo spalvos, bet ir dėl mistinių galių valdyti vandens ir vėjo stichijas. Kai kurie rasti mineralo kristalai  siekė “rekordinį dydį”. Iš tokio vientiso, didelio kristalo  buvo išskobtas skeptras Lenkijos karaliui Stanislovui. Skeptras saugomas Kremliaus brangenybių saugyklose, jo ilgis siekia 30cm. O vienoje iš Anglijos karalienės karūnų puikuojasi puikiai nušlifuotas akvamarinas, sveriantis net 200g (apie 920 ct.) Vienas didžiausių  110,2kg  akvamarino kristalas 1910m. rastas Brazilijoje.

    Senovėje jūreiviai stengdavosi apsirūpinti daugybe įvairių amuletų iš akvamarino, kad apsisaugotų nuo audrų ir štormo ilguose plaukiojimuose. Ant amuletų raižydavo jūros dievo “Neptūno” ir “Tritono” atvaizdus, kurie ne tik turėjo sušvelninti dievų rūstybę, bet ir simbolizavo amžiną draugystę bei drąsą.  Padėjus po liežuviu šis brangakmenis padeda sušvelninti jūros ligą, mažina pykinimą.

     Tibeto ir Mongolijos medicinoje – mineralas vertinamas kaip aktyvus biostimuliatorius ir dvasinės pusiausvyros stabilizatorius. Akvamarinas  mažina nervinę įtampą stresinėse situacijose, padeda išlaikyti proto aštrumą, šaltakraujiškumą. Skatina nepasiduoti pykčio, keršto aistroms, atšaldo karštakošius, mobilizuoja organizmo gyvybinius resursus. Pagal seną graikų legendą žmogus, nešiojantis akvamarino amuletą, tampa bebaimiu ir tokios stiprios dvasios, jog gali pereiti „ugnį ir vandenį”.

    Senovėje gydytojai skirdavo nešioti akvamariną mažiems vaikams, kad pagerėtų klausa ir regėjimas, bei sustiprėtų imunitetas. Šį mineralą netik malonu nešioti papuošaluose, bet ir labai įdomu stebėti... Jis jautriai ir greitai reaguoja į atmosferos pokyčius ir šeimininko nuotaikas. Ryškiai žydras, skaidrus mineralas būna tik saulėtą dieną arba žmogui išgyvenant džiugų įvykį, esant pakilios nuotaikos. Artėjant audrai arba apėmus baimei, stresui, nerimui - akmuo tampa žalias, drumzlinas kaip jūros vanduo pučiant stipriam vėjui.

    Alchemikai iki šiolei laiko jį itin stipriu mineralu, sugebančiu atskleisti bet kokio lygio klastą bei apgaulę. Nuo paprastos buitinės vagystės iki aukščiausio lygio skrupulingai suplanuoto nusikaltimo.

     Šis mineralas mėgstamas vandens bei oro ženklų. Nemėgsta jo tik skorpionai, kadangi akmuo stato jiems neįveikiamą užduotį - niekada negudrauti, bei nemeluoti (išimtis tik baltasis skorpionas - charizmatinė asmenybė).

    Susidraugavę su šiuo puikiu mineralu gali stebėti jo galias. Ryškiai aštrus – skaidrus akvamarino spindulys, kurį pagauna žmogaus žvilgsnis vaiskioje saulės šviesoje - tai galingas impulsas aktyviai veiklai, kartu tai pastovus informacijos bankas.

     Urale kilusi ir iki šių dienų pasakojama legenda apie tai, kaip  turtingas pirklys, norėdamas priversti savo tinginį sūnų dirbti bei užsiimti verslu, paklausė seno vienuolio patarimo ir užsakė pagaminti medalioną su akvamarinu ant kurio išgraviruota varlė. Toks talismanas turėjo tinginį paversti darbštuoliu. Netrukus tėvas išsiuntė sūnų į kelionę laivu su dideliu ir brangiu kroviniu, prisaigdinęs niekada nenusiimti medaliono. Kelionė turėjo trukti metus.

    Sūnelis – palaidūnas sugebėjo pradanginti ne tik krovinį, bet ir laivą. Nežinia, ar talismanas padėjo ar gėda  apėmė, bet paklydėlis įsidarbino paprastu jūreiviu ir išplaukė į Indiją. Ten teko daug ir sunkiai dirbti. Po penkerių metų, kai šeima jau buvo praradusi viltį sulaukti pražuvėlio, į gimtąjį uostą įplaukė šešių laivų flotilė. Laivai buvo pilni prieskonių, arbatos bei Damasko šilkų. Viskas buvo gražinta su kaupu. Žinoma išsaugotas ir talismanas. Nuo to laiko akvamarinus Rusijoje imta garbinti bei dovanoti įvairiomis progomis.

Ekspertė gemologė Alma Dūdienė

There is no image in this category

 

 

 

Phoca Gallery