Topazas

TOPAZAS

Ruduo baigiasi, visa, kas gyva ruošiasi žiemos miegui. Rūstybė ir amžinybė, ambicijos ir ištvermė-savybės būdingos skorpionui ir Plutonui , skatina ryžtingus sprendimus. Plutono planeta, valdanti mineralus, kuriuose vyrauja geležis,- simbolizuoja mirtį ir prisikėlimą.

Topazas - keliautojų akmuo. Senovėje ypač populiarus tarp jūreivių, kurie imdavo šiuos akmenis į keliones su viltimi saugiai sugrįžti namo. Topazai vilties ir pasitikėjimo mineralai.

Akmens pavadinimas kilęs iš salos „Topazosa“, kuri yra Raudonojoje jūroje. Sanskrito kalboje “topas“,- ugnis.

Mineralo sudėtis- aliuminio silikatas.

Kietumas pagal  Moosą- 8.(Moosas sudarė skalę mineralų kietumui nustatyti)

Randamas - Brazilijoje, Šri-Lankoje, Urale, JAV, Pietų Afrikoje ir kt. Pagal kai kurias radimvietes kildinami pavadinimai : „Murzinkos“, „Šaitankos“, „Ilmensko, „Saksonijos bogezai“ ir kt. topazų vardai.

Brangakmeniai plačiai paplito senovės valstybėse ir buvo vertinami  dėl įvairaus spalvų spektro.: rudi, rožiniai, oranžiniai, žydri, bespalviai ir kt., o juvelyrų mėgiamas dėl vidinio spalvų žaismo,-nuo švelniausių vyno atspalvių iki rasos lašų švytėjimo. Pasaulyje  žymusis topazas „Bragansa“ -168 karato, puošia Portugalijos karalių karūną, o šlovę pelnęs garsusis „Gizelos“ vėrinys, manoma pagamintas dešimtame amžiuje.

Senovės Egipte, Asirijoje, Vavilone topazas buvo laikomas magišku Skorpiono simboliu, galvota, kad žmonės, nešiojantys šį akmenį, tampa teisingais ir sąžiningais.

Urale topazai pradėti kasti XVII a. ir dėl savo didelio tankio praminti – sunkiasvoriais. Rusijos deimantų fonde saugomas senovės Ispanijos ordinas vadinamas „Auksiniu kailiu“. Viršutinę jo dalį puošia penki stambūs Brazilijos topazai.(yra nuotrauka)

Senovės judėjų tikėjime šių akmenų galia aprašyta šventuose raštuose - atsakingai pasakoja apie amžiais nusistovėjusias tiesas. Sakoma, jog tamsių atspalvių mineralai neša šeimininkui sėkmę reikaluose  ir užtikrina padėtį visuomenėje, tačiau visada pabrėžiama, jog tik sąžiningumas  ir teisingumas suteikia teisę turėti topazą. Jais gausiai buvo puošiamos bažnytinės relikvijos.

Laikyta, jog tai kilmingųjų akmuo, padedantis neiššvaistyti sukauptų turtų, atlikti sudėtingiausias misijas. Jo pagalba tikėtasi palenkti kitų nuomonę į savo pusę, atspėti piktus kėslus. Topazo dvasia primena akrobatą, kuris turi būti ypač vikrus, šokdamas per kliūtis. Jis moko būti lanksčiu ir greitu priimant sprendimą.

Problema – viena : šis akmuo ilgai ir sunkiai randa kontaktą su savo šeimininku. Ilgai jį tyrinėja, spręsdamas - padėti ar ne. Taigi kaip ir gyvenime laimi kantriausi bei ištvermingiausi.

Topazas - švytėjimo, saulės, gyvenimo džiaugsmo, gėrio ir apsaugos simbolis. Žiniuonių pripažintas kaip gerinantis virškinimą, regėjimą, padedantis atsikratyti depresijų ir nemigos, akmuo. Moterims išsaugojantis jaunystę, ilgai nešiojamas – stiprina imunitetą.

Ekspertė gemologė Alma Dūdienė

There is no image in this category

 

 

 

Phoca Gallery