Citrinas

CITRINAS

Gamtoje tai retai randamas mineralas, priklausantis kvarcų grupei. Kaip ir topazas bei ametistas jis kartais vadinamas „ auksiniu topazu“ , „Ispaniskuoju topazu“ , „Madeiros citrinu „ir t.t.

Gamtoje randami cirino kristalai yra švelnaus geltono kartais žalsvoko bei oranžinio atspalvių. Pakaitinti iki 500 laipsnių temperatūros jie keicia atspalvį iki ryškios ochros arba samaninio žalumo.Patys gražiausi oranžiniai citrinai randami Madeiroje. Rusija nuo seno garsėja ypatingai svariais švelniai geltonais Uralo citrinais. Didelės mineralo radimvietės aptiktos Kazachstane. Turtingos šiuo mineralu: Australija, Amerika (Koloradas),Ispanija, Brazilija, Madagaskaras.

 „Auksinio citrino vibracijos prilygsta – dangiško žydrumo palaimai... kaip dieviškas auksinis spindulys, akyje sustingusi saulė...“ taip apie citriną rašė Valerijus 1747 metais.Jis pirmasis pradėjo naudoti terminą „Citreus“ (lotyniškai – citrininis) .

Nors pagyrų citrinas susilaukė jau nuo XII  amžiaus ,kaip  auksinės spalvos simbolis ir gydomasis mineralas jau tais laikais naudotas kaip stiprus saulės energijos akumuliatorius. Šis retas ir puikus brangakmenis nuolat kaupia saulės energiją  ir stipriu spinduliu atiduoda  aplinkai. Geltona – tai spalva kurios sunku perdozuoti, skaidrus citrino geltonumas – gydo , ramina, tonizuoja. Mineralas teigiamai veikia žmogaus  imuninę sistemą ir regėjimą . Žmogaus ir citrino draugystė  - tai ypatinga harmonija, jeigu simpatija abipusė – nauda dviguba. Dėl simpatijos apsispręsti labai paprasta – ją pasufleruoja švelni akmens energetika. JI nėra tokia sunki kaip deimanto, įpareigojanti kaip safyro , mistinė kaip ametisto. Tai akmuo – pataikūnas. Jis tarnauja nereikalaudamas nieko, tereikia jį mėgti ir mylėti. Garbinamas ir  dėvimas  jis pildys šeimininko norus , tarnaus jam kaip ištikimas šuo. Neįkyriai bet pastoviai, neapsunkindamas ir nekeldamas papildomų užduočių – skleis šilumą, kuri ypač teigiamai veikia nervų sistemą. Optimali harmonija ugdo savikontrolę bei atsargumą. Ši draugystė teikia pasitikėjimo, gelbėja nuo depresijos. Padeda susikaupti dirbant ypatingai kruopštų darbą : juvelyro, graverio, laikrodininko, mechaniko , kompiuterių, telefonų bei įvairios itin jautrios aparatūros meistro ir t.t.

 Senovės Romoje senatoriai bei oratoriai specialiai užsisakydavo amuletus iš citrino , nes buvo tikima kad  šis akmuo stiprina atmintį bei suteikia oratoriui iškalbingumo. Antikos laikais buvo manoma, kad citrino spindulys atbaidys nuodingas gyvates bei laukinius žvėris.

  Jogos praktikoje – citrinas vienas pagrindinių mineralų , kuris stiprina saulės rezginį. JO pagalba gydomas gastritas, reguliuojama žarnyno veikla, virškinimas. Be to manoma, kad ilgai nešiojant papuošalus su citrinai apie žmogų susikuria energetinės apsaugos laukas.

Citrino vibracijos ir skleidžiama energija  yra išskirtinė. Ją dar daugiau sustiprina  auksinė spalva. Tokiu būdu  spindulys veikdamas kūną, stiprina jį tiek fiziškai tiek ir dvasiškai. Tada žemiškus reikalus , tokius kaip biznis, savitarpio supratimas šeimoje, kolektyve,- žmogus sprendžia lengvai ir užtikrintai.

Įvaldę meditacijos galias ir mokantys  naudotis šio mineralo nergija – greitai pajunta šilumos antplūdį.

 Citrinas geras kelionių talismanas bei amuletas, ištikimas patarėjas bei apsauga. Merkurijaus planeta glaudžiai susijusi su citrinu padeda susigaudyti sudėtingose situacijose, apdoroti gausybę naujos informacijos, sukaupti patirtį.

Ekspertė gemologė Alma Dūdienė

There is no image in this category

 

 

 

Phoca Gallery